Published On: Sal, Kas 21st, 2017

ABHAZ ABAZİN KONGRESİ 6 – 10 ARALIK 2017 TARİHLERİNDE ABHAZYA DA GERÇEKLEŞECEK

Share This
Tags

Abhaz Abazin Kongresinin 7. si 6 – 10 Aralık 2017 tarihleri arasında Abhazya’nın başkenti Sohum’da gerçekleşecek.
Kongre ile ilgili Türkiye Tam Yetkili Temsilciliğinin aracılığı ile Sayın Cumhurbaşkanı Raul Hacımba tarafından gönderilen mektubu aşağıda bilgilerinize sunarız.

 

Çok değerli halkımız, diasporamız, kardeşlerimiz,

Hiçbir ayrım gözetmeden yüzümü size çevirerek Abhazya Sohum’da 6 – 10 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Dünya Abhaz – Abaza kongresine sizleri davet ediyorum. Görevlendireceğiniz temsilcilerinizi dernek ve grup ayrımı yapmaksızın bekliyorum.

Bildiğiniz gibi bu kongre Abhazya’nın en zor yıllarında, bağımsızlık savaşı esnasında 1992 yılında oluşturulmuştur. Kuruluşuna devletimizin kurucu Başkanı Vladislav Ardzınba önderlik etmiştir.
Önümüzde birlikte çözmemiz gereken birçok sorunlar bulunmaktadır. Her şeyin önündeki en büyük sorunumuz tek yumruk halinde olmamızdır.

Önümüzde çözmemiz gereken birçok problem bulunuyor. Bağımsız devletimizi inşa etmek gibi büyük sorunlarımızı sizler olmadan tek başımıza çözmemiz mümkün değildir. Gücümüz kuvvetimizi aldığımız nokta birlikteliğimizdir. Geçmişte bu şekildeydi bundan sonrada öyle olmalıdır. Başka bir yolumuz yoktur. Burada da orada da ufakta olsa bazı anlaşmazlıklarımız olabilir. Ancak ben inanıyorum ki omuz omuza vererek bu anlaşmazlıklarımızı da çözeceğiz. Benim için hepiniz büyük bir ailesiniz. Sizler ve bizlerin damarlarında dolaşan kan tek bir kandır. Bu çalışmalardaki tek amacımız tanrının bize bahşettiği anavatanımız Abhazya’dır.

Değerli büyüklerim bilgeliğinizin bende değeri büyüktür. Gençler ! heyecanınız Abhaz Abaza birliğinin yedinci kongresi ile önümüzdeki zaferlerin habercisi olsun.

Değerli Halkım açık kalplilikle sizleri bu toplantıya bekliyorum. Hepinize sağlık ve mutluluklar diliyorum.

İmza:Abhazya Cumhurbaşkanı R.Hadjimba
Aralık 10 2017

About the Author

Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz Copyright 2014 Bu site KadyaSoftware alt yapısı ile yapılmıştır.