Published On: Pts, Ara 12th, 2016

ABHAZ FED BİLDİRİSİ

ULUSUMUZA ÇAĞRIMIZDIR

Tarihi trajedilerle, mücadelerle, özgürlük ve var olma savaşlarıyla yoğrulmuş bulunan; gurur ve onur kaynağımız, dünyanın bir çok ülkesine dağılmış kardeşlerinizin başları dik yürüyebilmesinin yegane müsebbibi, anavatanımızın yiğit evlatları, kardeşlerimiz. .

İçinde bulunduğumuz günlerde yaşanan sıkıntılı sürecin hiç bir kardeşimizin yararına olmadığı bir gerçektir. Düşmanlarımız başta olmak üzere, tüm kem gözlerin üzerimizde olduğu bu süreçte, binlerce genç insanımızın kanı, değerli insanlarımızın inanılmaz azmi ve çabaları, haklılığımızın destekçisi kardeşlerimizin fedakarlıkları sonucunda elde ettiğimiz bağımsızlık ve özgürlüğümüz vazgeçemiyeceğimiz kazanımlarımızdır.Bu anlamda herkesi sağduyuya, demokratik teamüllere uymaya,hukukun üstünlüğüne inanmaya ve kadim kültürümüze uygun davranmaya davet ediyoruz.

İktidarıyla, muhalefetiyle, yaşlısı genciyle tüm dünyadaki kardeşlerimiz, dostlarımızla bu sıkıntılı süreci elbirligi ile aşacağımıza olan inancımız tamdır.

Kardeşlerimiz,
gurur ve onur kaynağı devletimizin bekası, birliği, dirliği tüm herkesin yakın geçmişte olduğu gibi elbirligiyle çalışarak mümkün olacaktır. Var olmakla yok olmak, tarih boyunca varlığını sürdürerek dünya uluslar ailesinin onurlu bir üyesi olmakla, tarihin tozlu sayfalarında bir nida olma arasındaki ince çizgiyi farketmek ve gereğini yapmak ulusumuzun üstesinden gelemeyeceği bir mesele değildir.

Bunu yapmak;
tarihsel sorumluluğumuzdadır,

Yaşamlarını hiçe sayarak bu vatana feda eden gencecik kardeşlerimize borcumuzdur,
Dünyaya ve tarihe mal olmuş büyük insanlarımıza vefamızdır,

Herşeyden öte kendimize , tarihimize, kadim kültürümüze, insanlığa saygımızın gereğidir.

Kardeşler arasında birlik ve beraberliği başaramayan ulusların yaşadıkları felaketleri bugün hepbirlikte izliyoruz.
Dünyada ve bölgemizdeki gelişmeler,Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu arasında oluşturulmaya çalışılan Stratejik işbirliğine yönelik adımlar ülkemizin stratejik önemini ve sorumluluklarını arttırmaktadır.Bu anlamda huzur ve istikrarın devamlılığının önemine dikkatinizi çekmek isteriz.
İnanıyoruz ki;
Herkes; ulusumuzun, devletimizin, kadim kültürümüzün dünya durdukça varolması, daima ileriye gitmesi, insanlarımızın, çocuklarımızın layık oldukları şekilde dünya uluslar ailesinin onurlu, kendisine yakışan vakarla,ait olduğu yerde yer almasını amaçlamaktadır.
Bu konuda her kesimin üzerine düşen sorumlulukları aklıselimle yerine getireceğine olan inancımız tamdır.

Yaşasın bağımsız Abhazya!
Saygılarımızla.

About the Author

Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz Copyright 2014 Bu site KadyaSoftware alt yapısı ile yapılmıştır.