Published On: Pts, Haz 27th, 2016

Abhazya Cumhuriyeti FİFA’ya Üyelik Müracaatında Bulundu.

Share This
Tags

Abhazya Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Artur MİKVABİA nın FİFA Başkanı Sayın Gianni İnfantino’ya hitaben yazdığı mektubunda FİFA’ya katılmak arzusunda olduğunu belirten bir mektup gönderdi.

Abhazya Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Artur MİKVABİA nın FİFA Başkanı Sayın Gianni İnfantino’ya hitaben yazdığı mektubunda “ Abhazya Futbol Federasyonu (FFA); FFA’nın Federation Internationale de Football Association (FIFA)’ya katılma durumunun değerlendirilmesine dair sizden ricada bulunmaktan onur duyar.” İfadelerine yer verdi.

Abhaz Haber olarak kanaatimiz ve arzumuz odur ki Abhazya Cumhuriyeti “ ConlFA (Bağımsız Futbol Toplulukları Konfederasyonu) Dünya Kupası’nın Abhazya Cumhuriyeti’nde başarılı bir biçimde gerçekleştirilmesi ve daha birçok nedenle hak ettiğidir”

Abhazya Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Artur MİKVABİA nın FİFA Başkanı Sayın Gianni İnfantino’ya hitaben yazdığı mektubunda,

 

 

ABHAZYA CUMHURİYETİ BAŞBAKANLIĞI

 

384900, Muhacirler sahili, Sukhum                                                                                                   Sayı Jfs:702 16 Haziran 2016

Tel: +78402264620

Fax: +78402264634,2267080

 

FİFA BAŞKANI

Sayın Gianni İnfantino

ConlFA (Bağımsız Futbol Toplulukları Konfederasyonu) Dünya Kupası’nın Abhazya Cumhuriyeti’nde başarılı bir biçimde gerçekleştirilmesinin ve Abhazya Cumhuriyeti vatandaşlarına deklare edilmesinin ardından, Abhazya Futbol Federasyonu (FFA); FFA’nın Federation Internationale de Football Association (FIFA)’ya katılma durumunun değerlendirilmesine dair sizden ricada bulunmaktan onur duyar.

Abhazya Cumhuriyeti; Rusya Federasyonu, Nikaragua Cumhuriyeti, Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti, Nauru Cumhuriyeti ile Vanuatu ve Tuvalu Cumhuriyetleri olmak üzere 6 devlet tarafından tanınmaktadır.

Ülke, futbolun gelişmesi ve kitleselleşmesi konusuna büyük önem vermektedir. Devlet Programlan çerçevesinde kent ve şehir alanlarına futbol profesyonelleri ve futbolseverlerin kullanımına uygun olan modern stadyumlar ve futbol sahaları inşa edilmiştir. Devlet yönetimi, futbola olan bu ulusal ilgiyi dikkate alarak sürekli bir biçimde futbol altyapısını genişletmek ve geliştirmek için adımlar atmaktadır.

Abhazya Cumhuriyeti zengin bir futbol mirasına ve geleneğine sahiptir. Abhazya’nın yerli halkı, SSCB ulusal takımına dahil olarak Dünya ve Avrupa Kupaları finallerine katılmıştır. Abhaz oyuncular zengin dünya futbol tarihine dikkate değer katkılarda bulunmuştur.

Ülke halkı tarafından da desteklenen, Abhazya Futbol Federasyonu’nun FİFA’ya üye olma konusundaki bu kapsamlı arzusunun FIFA Yönetici Komitesi’nin onayından geçeceğini ve bunun Abhazya Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının diğer ülkeler tarafından da tanınmasına yardımcı olacağını umut ediyoruz.

Sporla ilgili olan bu başvurunun değerlendirme aşamasında siyasetin dışarıda kalacağına, ayrıca Abhazya vatandaşlarının büyük arzusunun politik konjonktüre galip geleceğine de eminiz.

Saygılarımla,

BAŞBAKAN

A. MİKVABİA

 

http://www.abhazhaber.com/haber/883/abhazya-cumhuriyeti-fifa-ya-uyelik-muracaatinda-bulundu#.V3EvhriLSUm

About the Author

Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz Copyright 2014 Bu site KadyaSoftware alt yapısı ile yapılmıştır.