Published On: Cum, May 27th, 2016

27. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür Ve Turizm Festivali Başladı.

Share This
Tags

Balıkesir’in Bandırma İlçesinde 27.Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali büyük bir coşku ile başladı. Cumhuriyet Meydanında son bulan kortej yürüyüşü Atatürk caddesinden başladı.

Festival kortej yürüyüşüne Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, CHP Balıkesir milletvekilleri Mehmet Tüm ile Namık Havutça, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçin, Abhazya Halk Dansları Ekibi, Ukrayna Halk Dansları Ekibi, tüm okullar, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Festival kortej yürüyüşü Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’ne kadar devam etti. Daha sonra Abhazya Halk Dansları Ekibi ve Ukrayna Halk Dansları Ekibi ülkelerinin halk oyunlarını oynadı. Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde ’Kuş Gölü Öyküleri’ ismini taşıyan ve fotoğraf sanatçısı Münip Bayraktar’ın çalışmalarının yer aldığı serginin açılışı yapıldı. Saat 21.00’de Festival açılış töreni yapıldı. Ardından saat 22.00’de sanatçı Burcu Güneş Bandırmalılara konser verdi.

Halk Dansları Ekibimiz Festivalin Rengi Oldu.

Türkiye’de bulunan Abhazya Cumhuriyeti parlamento üyeleri, Abhazya Cumhuriyeti Devlet Geri Dönüş Komitesi ve 16 kişiden oluşan Abhazya Halk Dansları sanatçıları Bandırma 27. Kuşcenneti Festivaline katılmak üzere Türkiye’ye geldi. Bandırma Belediye başkanı Sayın Dursun Mirza ‘nın daveti üzerine Türkiye’ye gelen Abhazya Cumhuriyeti Parlamenterleri Apollon Gurgulia, Dimitri Gunba,Almas Copua ile Abhazya Cumhuriyeti Devlet Geri Dönüş Başkanı Vadim Harazia’da bulunmaktadır. 26 Mayıs 2016 günü açılış kortejine katılan Abhaz Heyeti kortej süresince Bandırma Halkı tarafından sevgi ile karşılandı. Festivalin rengi olan Halk Dansları Ekibimiz Bandırma halkının sevgisine mazhar oldu. Ekibimiz 27-28-29 Mayıs günleri Bandırma Cumhuriyet Meydanında saat 20.00 da sahne alacaktır.

Festivale Katılan Abhaz Heyetine Plaketler Verildi.

Abhazya Cumhuriyeti Parlamenterlerinden Apollon Gurgulia, Dimitri Gunba,Almas Copua ile Abhazya Cumhuriyeti Devlet Geri Dönüş Başkanı Vadim Harazia ile Belediye Başkanı Sayın Dursun Mirza karşılıklı hediyeler taktim ettiler. Abhaz Heyetine plaket veren Sayın Dursun Mirza Abhaz Heyetine sevgi ve şükranlarını ifade eden konuşmalar yaptı.

Abhaz Haber


About the Author

Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz Copyright 2014 Bu site KadyaSoftware alt yapısı ile yapılmıştır.