Published On: Per, Eyl 4th, 2014

Niçin?

Share This
Tags

300x368

Niçin?

Biz niçin “ıslah” olmuyoruz?

Ne istiyoruz ki Abhazlık, Abhazya deyip duruyoruz?

Nedir derdimiz kuzum?

Durup durduğumuz yerde rahatımızı, maddi imkanlarımızı, vaktimizi, geleceğimizi neden “rahatsız” ediyoruz?

Aklımızdan zorumuz mu var bizim?

” Biz ” dediğim kim?

Kimiz biz Allah aşkına?

Bir avuç insan, bir avuç vatansever, milliyetçi yok olmaya direnen, kabullenemeyen bir avuç Abhaz! “Bizim başkasının olanda gözümüz yoktur.Tanrının bize yazdığı kaderi yaşıyoruz.” Evet Abhaz olarak doğmayı biz seçmedik. Ancak Abhazlığı ve Abhazyayı yaşatmayı ilke edinen, bu uğurda mücadele etmeyi seçen biziz. Bu anlamda zaman, zaman isyan noktasına gelsek de mücadele azmimizden, arzumuzdan hiç pişmanlık duymuyoruz. Bir avuç olduğumuzu söylediğime bakmayın siz. Biliyoruz ki; biz aysberg’in görünen kısmıyız, biliyoruz ki; milyonlarcayız. Gerek olduğunda, ihtiyaç duyulduğunda yanımızda yüz binlerce güç olduğunu biliyoruz. Biz bir misyon olarak görüyoruz mücadeleyi. Bir dönem görevi, bir bayrak yarışı bir anlamda. Lakin bayrağı teslim ettiğimizde görevimiz bitmiyor. Binlerce yıldır olduğu gibi saflardaki yerimizi alacağız usulca, mücadelemizi önümüzdekilerin yanında sürdüreceğiz, şu anda yanımızda olanların yanında. Bakmıyoruz arkamızdan çekiştirenlerin, engel olmaya çalışanların, meselemizi saptırmaya çalışanların, Abhaz olduğunu, Kardeş olduğunu söyleyenlerin ama önümüze en büyük engelleri, setleri çekmeye çalışanların yaptıklarına. Bu bize güç veriyor, mücadele azmimizi kamçılıyor. Onların Abhazlıktan, Alayföa’dan, Kabze’den yoksun yaklaşımları, tavırları, davranışları bizi sadece üzüyor, yaralıyor, ama yıldırmıyor.

Biz yok olmayacağız. Her gün aldığımız telefonlar, e-mailler Abhaz olduğunun farkına varan insanlar bizim azmimizi, mücadelemizin doğruluğunu ve haklılığını bize gösteriyor, güç veriyor. İşte bizim amacımız bu, isteğimiz bu. Bunca özverinin karşılığında beklediğimiz bu. Bizi kör siyasetin bataklığına çekmeye çalışanlar boşuna umutlanmasın. Bizim tek bir siyasetimiz, siyaset anlayışımız var; Abhazlığı yaşatmak, yok olmasına var gücümüzle engel olmak, tarihin bize yüklediği bu misyonu layıkıyla yerine getirerek, bu onurlu bayrağı gelecek kuşaklara aktarmak. Bu konuda en büyük rehberimiz Abhazya ve Abhazlık adına yaşamlarını feda etmekten çekinmeyen gencecik kardeşlerimiz. Var oldukça da bu mücadelemiz sürecek, bundan emin olabilirsiniz.

Tüm bunları yaparken beklentimiz; ön koltuklarda, karenin ortasında yer almak değil. Bizleri bu kısır döngünün içerisine çekmeye çalışanlara sesleniyorum, bunları meraklılarına sunun ve bizi rahat bırakın! Bizim beklentimiz bunlar değil, buna meraklı olanlara sunun bunları, onları gayet iyi biliyor herkes.

Bize gerçekten Abhaz olanlar yeter!

R.Cengiz Koç

 

http://www.abhazhaber.com/yazi/152/nicin#.VAhY80lrPIV

About the Author

Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz Copyright 2014 Bu site KadyaSoftware alt yapısı ile yapılmıştır.