Published On: Per, Eyl 29th, 2016

 ZAFERİ TAÇLANDIRMAK

Share This
Tags

 

305

Halkımız, yaratanın kendisine bahşettiği topraklarda ezelden beridir özgür yaşamayı seçmiş ve tarihin hiç bir döneminde özgürlüklerinden vazgeçmemiştir. Binlerce yıllık tarihimizin en son halkasındaki, 23 yıl önceki zafer; ruhunda özgürlük, hamurunda bağımsızlık, bedeninde inancın ve kararlılığın gücünü taşıyan halkımızın tarihe altın harflerle geçmiş zaferidir.

Tarihin her döneminde saldırılara uğrayan taraf hep biz olduk, hep savunmada kaldık, bize ait olmayanın peşinde olmadık, ama bize ait olanı da kimseye vermedik, vermeyeceğiz. Bundan 24 yıl önce yine saldırıya uğrayan taraf bizdik. Ama yaratanın bize emanet ettiği, bizlere bahşettiği topraklarımızı savunmayı bildik. Bir avuç insandık belki, ama inancımız vardı, yüreğimiz vardı ve en önemlisi bu topraklar bizimdi.

Dünyanın onurlu halkları bu haksız, hukuksuz ve ahlaksızca saldırı karşısında bizimle birlikte oldular. Bu zafer aslında tüm dünyanın haksızlığa uğrayan halklarına örnek olacak ve insanlığın onur duyabileceği bir zaferdir. Zira haksızlığın ve zulmün karşısında birleşen ve yardımlaşan halkların zaferidir.

Halkımızla birlikte bu zaferin kazanılmasında kanını ve canını ortaya koyan Adigelere, Asetinlere, Çeçenlere, Kazaklara,  Türklere, Ruslara, Ermenilere ve diğer tüm onurlu halklara selam olsun. Bu uğurda şehit düşen tüm şehitlerimizin mekânları cennet olsun.

Üzerinden zor, çetin bir 23 yıl geçen bu zafer bizi topraklarımıza, insanlarımıza, devletimize ve kültürümüze her zamankinden daha çok bağlanmayı, onları korumayı ve geliştirmeyi görev kılmıştır. Başta kurucu Başkanımız Ardzınba olmak üzere tüm şehitlerimize sözümüzdür; her zamankinden daha çok birlik olacağız, her zamankinden daha çok kültürümüzü, toplumsal çıkarlarımızı, devletimizin ebedi bağımsızlığını koruyacak, kollayacağız! Ve tarih sayı olarak az olan Abhaz halkının milyonlara bedel bağımsızlığa olan inancını ve azmini her daim yazacak!

30 Eylül Zaferi’ni taçlandırmanın yolu Bağımsız Abhazya Cumhuriyeti Devleti’ni ilelebet bağımsız kılmaktır! Bu güç, genç devletimizde, halkımızda ve dostlarımızda vardır!

Bu inançla tüm halkımızın ve dostlarımızın 30 Eylül Zafer Haftası’nı kutlar, Özgürlüğümüzü ve Bağımsızlığımızı bizlere kazandıran Şehitlerimiz önünde bir kez daha saygıyla eğildiğimizi belirtiriz.

 

Yaşasın Bağımsız Abhazya!

AHMET CEYLAN

GENELBAŞKAN
ABHAZ DERNEKLERİ FEDERASYONU

About the Author

Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz Copyright 2014 Bu site KadyaSoftware alt yapısı ile yapılmıştır.