Published On: Sal, Ara 6th, 2016

ABHAZ FED ANKARA TEMASLARINI SÜRDÜRÜYOR

ABHAZ  FED ANKARA TEMASLARINI SÜRDÜRÜYOR

Abhaz Fed yönetimi Ankara’da temaslarına devam ediyor 6 Aralık 2016 günü Bilim Teknoloji ve Sanayi bakanlığını ziyaret ederek bakan Faruk Özlü ile görüştü. Toplantıda Türkiye’de son zamanlardaki gelişmeler ve Abhaz kültürünün geliştirilmesi, korunması üzerine yapılabilecek katkılar ve çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunarak talepler dile getirildi.

Abhaz Fed yönetimi Atavatan Abhazya ile ilgili bilgileri ve sorunları ve çözüm taleplerini içeren bir sunum dosyasını bakan Faruk Özlü’ye takdim etti. Genel Başkan Ahmet Ceylan bakan Faruk Özlü ’ye ‘’Öncelikle görevinde başarılar dilediğini belirterek daha önce yapmak istedikleri bu ziyaretin 15 Temmuz darbe girişimi sebebi ile ileri bir tarihe aldıklarını ve bugün bu gecikmiş ziyareti yapmaktan mutlu olduklarını belirtti,,

Ahmet Ceylan Türkiye’de Abhaz halkının sorunları ve taleplerini dile getirerek Ata vatan Abhazya ile ilgili insani taleplerini ve üye derneklerin sorunlarını dile getirdi. Bakan Faruk Özlü Abhaz halkının Türkiye’nin en önemli unsurlarından biri olduğunu ifade ederek kendisine aktarılan sorunlar ile ilgili çalışmaları yapacağını söyleyerek bu ziyaretten memnun kaldığını belirtti. Ziyarete Abhaz Fed genel başkanı Ahmet Ceylan HAPAT ,Genel Sekreter Atanur AKHUSBA,Genel Başkan yardımcısı Ekrem Kap KABBA, Abhaz Fed yönetim yurulu üyesi Murat Yıldırımgeç  GEÇBA,Ankara Abhaz Derneği başkanı Mehmet Ali Gül DOHMA ve Darıyeri Abhaz Derneği başkanı Özgür Bergut BGAVBA katıldı.

6aralik-2016-teknoloji-bakani-faruk-ozlu-ziyareti

ado_2936

About the Author

Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz Copyright 2014 Bu site KadyaSoftware alt yapısı ile yapılmıştır.