Published On: Per, Kas 10th, 2016

2016 Yılı Uluslararası Kadın Girişimcisi Olarak Gocuapha Rüknet Yeşilyurt Seçildi.

Share This
Tags

IWEC 2016 Brüksel Ticaret Odası ev sahipliğinde 6-9 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşen IWEC (Uluslararası Kadın Girişimciler Yarışması) Rüknet Yeşilyurt (Gocuapha) Ödüle Layık Bulundu.ruknet-hn-3

IWEC (Uluslararası Kadın Girişimciler Yarışması) Nedir?

Barselona Ticaret Odası. Hindistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu Kadın Örgütü. Manhattan Ticaret Odası İş birliği ve ABD Dışişleri Bakanlığı desteği ile küresel ölçekte kadın girişimcileri desteklemeyi amaçlayan “Uluslararası Kadın Girişimciler Yarışması” uluslararası pazarda faaliyet gösteren veya göstermek isteyen, sınırlarını genişlemek isteyen ve diğer lider kadınların yolundan gitmek isteyen iş sahibi kadınların: uluslararası ortamda birleştirmek amacıyla kurulmuştur.

Her yıl IWEC ağında yer alan ve yeni dahil olan Ticaret/Sanayi Odalarının gerçekleştirdiği çalışma sonucu tespit edilen başarılı kadın girişimciler ev sahibi Ticaret/Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen iki günlük organizasyonda bir araya gelerek IWEC Ödülleri dağıtılmaktadır.

2007 yılında Barselona Ticaret Odası’nın öncülüğünde geliştirilen organizasyon bugün Avustralya’dan Güney Amerika kıyılarına kadar uzanan geniş bir coğrafyada kadın girişimciliği teşvik ederken, geliştirdiği uluslararası network sayesinde kadın girişimciler toplamda 1-2 Milyar USD’lık bir ticaret hacmi oluşturmaktadır.

Bugün AVEC kâr amacı gütmeyen bir vakıf olarak New York’ta tüzel bir yapı altında faaliyetlerini yürütmekte olup, Vakfa ABD Emekli Büyükelçisi Ruth A Davis başkanlık etmektedir.

IWEC ödülleri

Ağa dahil her Oda tarafından belirlenen üç aday IWEC’ın New York’taki merkezinde değerlendirilir. Uygunluk alan adaylar oda yöneticileriyle beraber ödüllerini almak, network ve iyi uygulama paylaşımlarında bulunmak üzere yıllık konferansa davet edilir.

Geçtiğimiz yıl 9.su İstanbul Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen konferans geçmiş yıllarda sırasıyla Barselona, New York, Yeni Delhi, Cape Town, Lima ve Stockholm’de gerçekleştirilmiştir.

IWEC 2016 Brüksel Ticaret Odası ev sahipliğinde 6-9 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşen IWEC (Uluslararası Kadın Girişimciler Yarışması) Federasyonumuzun Denetleme Kurulu Başkanı Sayın Rüknet Yeşilyurt (Gocuapha) Ödüle Layık Görülmüştür.

Kendisini kutlar başarılar dileriz.

Abhazfed

ruknet-hn-4 ruknet-hn-5 whatsapp-image-2016-11-10-at-12-57-34-1 ruknet-hn-1 ruknet-hn-2

About the Author

Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz Copyright 2014 Bu site KadyaSoftware alt yapısı ile yapılmıştır.