Published On: Pts, Ara 26th, 2016

YENİ YIL UMUTLARI YEŞERTİR

Share This
Tags

2331

Zaman hızla akıyor ve bizler hızla akan zamanın telaşıyla bir yılın daha son günlerini yaşıyoruz. Pişmanlık değilse bile üzüntü ile kaplanmış duygularımız bir yıl boyunca kaybettiklerimizin yansıması oluyor. İnsandan zamana, zamandan mekana her kaybettiklerimiz karşısında “Ah!” ediyor yüreklerimiz… “Keşke”lerle dolu cümleler kuruyoruz… Zaman, mekan, insan düzleminde 2016 yılı dünyamız için, bölgemiz için, Türkiye’miz ve Abhazya’mız için ne yazık ki her anlamda zor ve sıkıntılı bir yıl oldu.

Geriye dönüp baktığımızda geçen bir yıl dünyada, bölgede ve ülkemizde acılarla dolu izler bıraktı. Ne yazık ki bu izler oldukça derin; başta insanlığımızdan, geleceğe dair yapmak istediklerimize ayırdığımız zamanımızdan ve elbette ki canlarımızdan parçalar kopardı.

Ancak tarihi acılarla dolu bir halkın diasporadaki evlatları olarak bizler biliriz ki her yeni bir yıl iyiyi, doğruyu, güzeli yaratmak ve yaşatmak için yepyeni fırsatlar sunar, umutları yeşertir. Yeter ki değerlendirmesini bilmeli… Atalarımızın bir sözü var: “Acıyı tatmayan balın tadını bilmez”. İşte, 2016 yılında yaşadıklarımız bizlere yol gösterecek, neyin olmaması gerektiğini, neyin vazgeçilmez olduğunu öğretecek ve insanlık için, toplum için, gelecek için büyük ve yüce kazanımlar elde etmemize sebep olacaktır. Buna inancımız tamdır.

Bu inanç ve kararlılıkla 2017 yılının başta tüm dünya halklarına, bölgemize, Türkiye’mize, Abhazya’mıza barış, huzur ve refah getirmesini diler, büyük insanlığın ve değerlerinin daim olmasını temenni ederim.

 

“Tanrı tüm dünya halklarını korusun, bizim gibi küçük halkları da unutmasın!”  (Abhaz sabah duası)

 

Caanıbziala

 

ABHAZ DERNEKLERİ FEDERASYONU

               GENEL BAŞKANI

        Ahmet Ceylan (Hapat)

About the Author

Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz Copyright 2014 Bu site KadyaSoftware alt yapısı ile yapılmıştır.