Kamuoyunun Bilgisine

Kamuoyunun Bilgisine
Kamuoyunun Bilgisine
Kamuoyunun Bilgisine
Kamuoyunun Bilgisine
Kamuoyunun Bilgisine

Geçtiğimiz günlerde Abhazya'da yasanan üzücü olayla ilgili olarak Abhazya'ya giden Abhazfed Genel Başkan'ı Atanur AKSOY Akusba, İstanbul Abhaz Derneği Başkan'ı Şamil ERTAŞ Yaşba ve Sakarya Abhaz Derneği Başkan'ı Oral KOBAŞ Bganba biz dizi temasta bulundu.
Devlet baskanı Sayın Raul HADJIMBA, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Sayın Beslan BARTSIS, Başbakan Sayın Genadiy GAGULİYA, İçişleri Bakanı Sayın Gari ARŞBA, Dışişleri Bakanı Sayın Davur Kove AKOYBA, Geri Dönüş Bakanı Sayın Beslan DBAR ve Tkorchal Milletvekili Sayın Tayfun ARDZINBA ile yapılan toplantıda; diasporada yaşayan Abhaz halkının olay hakkındaki hassasiyeti her yönü ile dile getirildi ve kaçak olan faillerin yakalanıp yargılanmalarıve gereken cezaya çarptırılmaları konusunda Federasyon olarak takipci olacagımız belirtildi. Abhazya Cumhurbaşkanı Raul HADJIMBA olayaçok üzüldüğünü belirterek; kesinlikle faillerin hukuk önünde en şiddetli cezaya çarptırılacağını, kimsenin bundan şüphe duymaması gerektiğini ve Abhazya'nın bir hukuk devleti olduğunu belirtti. Kaçak olan faillerinde en kısa sürede yakalanacağını bildiren Sayın Hadjımba, bu konuda zafiyet gösteren her kim olursa olsun görevden almakta tereddüt etmeyeceğini söyledi. Devlet Başkan'ı, diasporamızın devletine güvenmelerini ve şuana kadar olduğu gibi bu konuda da Abhazya Devleti'nin yanında olmalarını istedi.
Toplantıda İçişleri Bakanı ve diğer bakanlar, konu hakkındaki hassasiyetlerini belirterek; diasporamızın rahat olmasını, Atavatanlarının bir hukuk devleti olduğunu ve hakedenlerin ayrım yapılmaksızın yargılanıp cezalandırılacağını söylediler.