Abhazfed Tufanbeyli'deki Eyhabılarımızı Ziyâret Etti

Abhazfed Tufanbeyli'deki Eyhabılarımızı Ziyâret Etti
Abhazfed Tufanbeyli'deki Eyhabılarımızı Ziyâret Etti
Abhazfed Tufanbeyli'deki Eyhabılarımızı Ziyâret Etti
Abhazfed Tufanbeyli'deki Eyhabılarımızı Ziyâret Etti

Abhaz Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Gençlik Komisyonu Başkanı Ahmet Cenimbey ile Tufanbeyli Abaza Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Guma Ali Üresin, Tufanbeyli Akpınar Köyünde bulunan Eyhabılarımızı Ziyâret Etti.

Sırası ile; Kık Şinasi Ateşman, Kopsirgen Metin Durgut,
Napş Hayrettin Arıhan, Hapat Cumali Çiler, Napş Recep Arıhan,
Aşkharuva Behçet Özdemir,
Kopsirgen Fadıl Bozbay,
Tseykhoa Zeki Dündar,
Aysan Salih Narman,
Tseykho MuratGümüştekin,
Aysan Mevlüt Ordukaya,
Muradın Azmi Dumrul,
Tseykhoa İsmail Dündar ve
Miza Fehmi Ateşalp'ı ziyaret eden Abhazfed Heyeti, kıymetli büyüklerimize federasyon logolu maske hediye etti. 

Hemen bayram öncesinde gerçekleşen ziyaretler değerli büyüklerimiz tarafından oldukça hoş karşılanırken, köy eyhabıları; 'Abhazfed sayesinde artık Abazaların yoğun olarak yaşadıkları Sakarya ve Düzce gibi bölgelere uzak değiliz. Bizler aynı kültürün, aynı coğrafyanın ve dilin çocukları olarak artık çok daha yakın, çok daha samimiyiz' demişlerdir. 
Çatı örgütümüz sayesinde Türkiye'deki tüm Abazaların aynı anda ortak tepkiyi verebildiklerini belirten büyüklerimiz, Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Cenimbey aracılığı ile Türkiye'deki tüm Abazalar'a selamlarını göndermişlerdir. 

Ziyaretler sırasında Ahmet Cenimbey; iki yıl öncesine kadar ne yazık ki diğer bölgelerdeki soydaşlarımız ile birbirimizden habersiz iken geldiğimiz bu noktada, tüm soydaşlarımızın acısı ile dertlenip, sevinçlerine ortak olabiliyoruz demiştir. Federasyon yönetimi oluşturulurken tüm bölgelerden dengeli bir şekilde oluşturulmaya çalışılmaktadır diye sözlerine devam eden Ahmet Cenimbey; 'bölgemi temsilen bu dönem Abhazfed Yönetiminde ben bulunuyorum, gelecek dönemlerde gelecek nesiller ile çok daha kenetlenmiş bir Abaza Diasporası olacağız' demiştir. 

Tufanbeyli Abaza Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Guma Ali Üresin ise büyüklerimize hitaben;  bölge köylerini temsil edecek şekilde köyümüzde kurulan derneğimizin kültürümüzün devamı ve gelecek nesillere aktarımı için önemi sonsuzdur. Biz burada sizlerin rehberliğinde çalışmalarımızı sürdürüyor, bölgesel anlamda köylerimize hizmet etmeye çalışırken, büyük resim olan Türkiye Abaza Diasporasında' da bütünün önemli bir parçasını oluşturuyoruz demiştir.

Abhazfed olarak ziyaret ettiğimiz ve edemediğimiz tüm büyüklerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Toplumumuzun hafızası ve gençlerimizin öğretmeni kıymetli eyhabılarımızı saygı ile selamlıyoruz.

Eyhabı ziyaretlerimiz, bölge derneklerimiz tarafından planlanandığı şekilde  hayata geçirilmeye devam edecek.

#Abhazfed #TufanbeyliAbazaKültürDerneği