Abhazfed'den Abhazya Parlomentosuna Çağrı

Abhazfed'den Abhazya Parlomentosuna Çağrı

Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin hemen öncesinde, 2 Mart 2020 Pazartesi günü bir grup Abhaz Genç tarafından başlatılan açlık grevini haklı buluyor, diğer taraftan ise gençlerimizin sağlık durumlarını göz önüne alarak süreci endişe ile takip ediyoruz. 

Eylemci Gençlerimiz; Abhazya Parlamentosu  tarafından kabul edilen  Birleşmiş Milletler Yolsuzlukla Mücadele Sözleşmesinin 20. Maddesi'nin 30 Aralık 2020'de değil, derhal yürürlüğe girmesini ve ilgili madde kapsamında sadece devlet kademesinde çalışanların değil, eş ve çocuklarınında mal varlığı ve gelir beyanında bulunmasını talep ediyor.

Abhaz Dernekleri Federasyonu olarak eylem içerisinde olan gençlerimizin yanında olduğumuzu belirtiyor, hem gençlerimizin sağlık durumunu, hem de Abhaz Kamuoyunun beklentisini göz önünde bulundurarak, Abhazya Cumhuriyeti Parlomento Başkanı Sayın Valeriy Kıvarçiya'yı ve parlomento üyelerini sağ duyulu olmaya davet ediyor ve konuyu derhal gündeme alarak gençlerin haklı talebinin yasalaşmasını rica ediyoruz.