Bakan Dbar Afet Bölgesinde

Bakan Dbar Afet Bölgesinde

Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Bakanı Beslan Dbar; Türkiye Temsilcisi Vadim Haraziya, Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkan'ı Atanur Akhusba ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Abhaz Derneği Başkan'ı Oral Kobaş ve İstanbul Abhaz Derneği Başkan'ı Şamil Yaşba ile birlikte bugün öğlen saatlerinde Cumayeri İlçesinde oldu. 

Sırası ile Dilaver, Esmahanım, Uğurlu ve Caferi'ye Köylerini ziyaret eden heyet köy muhtarları ve yetkililerden bilgi aldı. 

Bölge halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan, eksik ve yapılması gereken ne var ise Abhazya Devleti olarak yapacaklarını söyledi. 
Bakan Dbar; sel felaketinin olduğu gün yayınladığı mesajda 'Abhazya Devleti tüm imkanları ile yanınızdadır' mesajını göndermişti. 

Esmahanım ve Dilaver Köyü Eyhabıları ise; kendisinin Abhazya'dan kalkıp gelmesinin afetzedelere moral verdiğini, bu zor günde kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkür ettiklerini, herhangi bir eksiklerinin olmadığını, olduğu taktirde Abhazya Cumhuriyeti'nin yardıma koşacağından emin olduklarını belirttiler. 

Heyet temaslarına daha sonra Uğurlu Köyünde devam etti. 
Burada bir konuşma yapan Abhazfed Genel Başkan'ı Atanur Akhusba, 'Esmahanım ve Dilaver Köyleri nasılki bizim canımızsa, Uğurlu  Köyü'de canımızdır. Bu üç köy için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız ve yapacağız' dedi. 

Heyetle çok yakından ilgilenen Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk ise; Sayın Bakan'ın ziyaretinden oldukça memnun kaldığını, bu elim olay sonrasında herkesin biraraya toplanıp acıları paylaşmasının hem bölge halkına hemde yöneticilere moral verdiğini söyledi.