Bugun...
SON DAKİKA

"Apartman Kanunu" olarak bilinen yasa tasarısına dair görüş ve endişeler üzerine.

Türkiye Abhaz diasporası üzerinde yürütülmeye çalışılan kampanyaların/inisiyatiflerin arka fonunda esasen bazı güç odaklarınca Abhaz diasporasının parçalanmasının ve bunun üzerinden ABHAZ-FED'in işlevsizleştirilmesinin hedeflendiği bilinmelidir.
facebook-paylas
 Tarih: 20-07-2023 14:50:02  -   Güncelleme: 22-07-2023 15:00:02

Son günlerde Abhazya'da "Apartman Kanunu" olarak bilinen yasa tasarısına dair görüş ve endişeler üzerinden konunun saptırılarak ABHAZ-FED'e karşı bazı çevrelerce bilinçli ya da bilinçsiz bir yıpratma kampanyası/operasyonu yapılmaya çalışıldığı üzüntüyle ve dikkatle takip edilmektedir.
 
ABHAZ-FED'in; Abhazya'nın bağımsızlığına/egemenliğine, toprak satışı gibi olası uygulamalardan kaynaklı toprak bütünlüğüne halel getirmesine, konut yapımı/satışı üzerinden demografik yapının bozulmasına yol açabilecek her türlü gelişmenin karşısında olunduğu, 16 Temmuz 2023 tarihli kamuoyuna duyuruda da açıklandığı şekilde aynı hassasiyetler/ilkeler doğrultusunda "Apartman Kanunu'na" dair ABHAZ-FED tutumunu sürdürmektedir.
 
Konuya dair değişik adlar altında Türkiye Abhaz diasporası üzerinde yürütülmeye çalışılan kampanyaların/inisiyatiflerin arka fonunda esasen bazı güç odaklarınca Abhaz diasporasının parçalanmasının ve bunun üzerinden ABHAZ-FED'in işlevsizleştirilmesinin hedeflendiği bilinmelidir.
 
ABHAZ-FED kurulduğu günden bugüne kadar, kuruluş amaç ve tüzüğüne uygun olarak kurumsal bir kültürle çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye diasporasının büyük kitlesini temsilen Türkiye-Abhazya arasında var olan bağların güçlendirilmesini, çalışmaların her türlü güç odaklarının söylem ve eylemlerinden uzak tutulmasını, yine her türlü siyasetin üstünde bir bakış açısıyla faaliyetlerini düzenlemektedir.
 
Abhazya'da ki kritik gelişmeler başta olmak üzere, diasporayı yakından ilgilendiren ve mutlak takibi gerektiren hususlarda gerektiğinde katılımcılık sağlanması gibi insani ve kültürel bir yaklaşımla, küresel güçlerin Kafkasya bölgesinde yaratabileceği olumsuz etkilerin bertarafı da dikkate alınarak bölge istikrarının ehemmiyetini dikkate alan bir bilinçle çalışılmaktadır.
 
Gündem konusu "Apartman Kanunu" meselesinin özünü/ruhunu daha detaylı öğrenmek, toplumumuzun bilgilendirilmesi adına Abhazya'da yetkililer ve ilgili sivil toplum örgütleriyle görüşüleceği yine 17 Temmuz 2023 tarihli duyuruda ifade edilmişti.
 
Abhazya'dan konuya dair öğrenilen bilgiler, Türkiye'ye dönüşü müteakip kamuoyuyla paylaşılacaktır.
 
Saygıyla duyurulur.
  Bu haber 863 defa okunmuştur.
Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • SON YORUMLANAN HABERLER
  • SON YORUMLANAN VİDEOLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI